SAVĒJAIS – LATVIJAS PRODUKTS

KĀPĒC IZVĒLĒTIES SAVĒJO?

stilizēta lapa

LABS VIDEI

Latvijas lauksaimnieki ir ieinteresēti vides sargāšanā. Šī iemesla dēļ, mūsu zemnieki ik gadu desmitiem tūkstošu zemes hektāru atstāj neražojošus, veido un uztur tajos ainavu elementus, kā arī kopj jau esošās dabas vērtības. Kaut pasaules lauksaimniecība paliek intensīvāka, Latvijas zemnieki ražošanu kāpina saprātīgi.

Vai zināji?

Gan mēslojums, gan pesticīdi Latvijā tiek lietoti krietni mazāk kā vidēji Eiropā, kā rezultātā mūsu pārtikā, dabā, un organismos nonāk mazāk ķīmiskas vielas?
Izvēloties vietējo, tu atbalsti pārdomātu ražošanu.

LABS KLIMATAM

Globālie sasilšanas procesi strauji notiek, un tos ietekmē arī tavas izvēles. Izvēloties vietējo pārtiku, tu atbalsti īsās pārtikas ķēdes – maltītes sastāvdaļas nav jāved pāri okeānam, to pagatavot var arī no vietējiem produktiem. Tādā veidā tiek novērsta nevajadzīga transporta CO2 emisiju radīšana.

Vai zināji?

Jau šodien teju puse no Latvijas aramzemes tiek apsaimniekota ar SEG emisiju mazinošām tehnoloģijām?
Izvēloties vietējo, tu veicini klimatam draudzīgas saimniekošanas izplatību.
Latvijas ekonomika

LABS LATVIJAS EKONOMIKAI

Katrs eiro, kas iztērēts, iegādājoties vietējo produktu, ir eiro, kas nokļūst atpakaļ valsts ekonomikā. Pērkot vietējo produktu, tu radi darba vietas ne tikai lauksaimniecībā, bet arī saistītajās nozarēs – transportā, pārstrādē, metālapstrādē, izejvielu tirdzniecībā un citur.

Vai zināji?

2020. gadā Latvijas lauksaimniecības kopējais pienesums ekonomikā, ražošanas vērtības izteiksmē bija vairāk nekā 3,4 miljardi eiro?
Izvēloties vietējo, tu padari Latviju bagātāku.

KĀ ATPAZĪT SAVĒJO?

?

APSKATI IZCELSMES VALSTI

Produktu ražotājiem ir pienākumus uz iepakojumu norādīt produkta izcelsmi. Ja kā izcelsmes valsts ir norādīta Latvija, tad varam būt droši, ka produkts ir ražots pie mums.

MEKLĒ KAROTĪTI

Simtiem Latvijas pārtikas produktu ir ieguvuši tautā iemīļotās kvalitātes zīmes – zaļo un bordo karotīti. Šie ražotāji ir Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas dalībnieki.
Abas karotītes norāda, ka tie ir produkti ar paaugstinātu kvalitāti. Ja uz iepakojuma redzi bordo karotīti, tā ir zīme, ka pilns produkta ražošanas cikls ir veikts Latvijā.
Zaļajai karotītei ir jau vairāk nekā 20 gadi, un šī kvalitātes zīme liecina, ka produkts ne vien ražots Latvijā, bet vismaz 75% izejvielu audzētas tepat pie mums.
ZAĻĀ UN BORDO KAROTĪTE

PĒRC TIEŠI NO RAŽOTĀJA

Labākais veids, kā iegādāties vietējo produktu ir to pirkt tieši no ražotāja. Visvieglāk to ir izdarīt, iepērkoties tuvējā tirgū. Vietējos ražotājus var meklēt arī internetā, izmantojot platformu
www.novadagarsa.lv

AIZSTĀJ SVEŠO AR SAVĒJO!

Globalizācijas rezultātā mainās arī mūsu ēdienkarte. Aizvien plašāk patērējam tādus Latvijai neraksturīgus produktus kā avokado, čia sēklas, vai dažādus sojas izstrādājumus. Šādu produktu iekļaušana ēdienkartē nenodara lielu tūlītēju kaitējumu, tomēr, lai rūpētos par Latvijas ekonomisko attīstību, un palīdzētu vietējiem ražotājiem kļūt videi un klimatam draudzīgākiem, ārvalstu eksotiskos produktus varam aizstāt ar lieliskām vietējām alternatīvām.

UZZINI VAIRĀK!

Stāsts Par Spēcīgām Saknēm Un Laimīgām Govīm

Grasbergi – Liela ģimene, kura cauri laikiem nodarbojusies ar piena lopkopību.
klimatam draudzīga saimniekošana

Klimatam Draudzīga Saimniekošana

Varam būt lepni ar Latvijas rādītājiem un lauksaimnieku milzu investīcijām klimata labā.
Biedrība "Apvienība par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi"
Apvienības valdes priekšsēdētājs: Valters Zelčs
Komunikācijas vadītāja: Šarlote Mīdere
Seko mums sociālajos tīklos
Copyright © 2024 Biedrība "Apvienība par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi"