Vai Latvijā zeme tiek pārmēslota?

Mēslošana – aktuāla tēma ne tikai samniekiem, kuri rūpējas par lielām lauku platībām, bet ikkartam, kurš apveltīts ar “zaļajiem pirkstiņiem”.

TV un Radio SWH ētera personība Sanda Dejus, iejūtoties kārtīgas pilsētnieces ādā, kopā ar lauksaimniekiem un zinātniekiem skaidro pieņēmumus, kurus nereti dzirdam sociālajos tīklos. 

Kopā ar TV un Radio SWH ētera personību Sandu Dejus runājam par to, vai tiesa, ka Latvijā zeme tiek pārmēslota, kā arī uzzinām atbildi uz jautājumu, cik vidējai zemnieku saimniecībai izmaksātu gadā zemei iedot par 10% vairāk slāpekļa mēslojuma, nekā nepieciešams.

Viesojoties pie jaunā lauksaimnieka Valtera Zelča, Sanda piedalās praktiskā eksperimentā, noskaidrojot, cik gramu minerālmēslu Latvijā nepieciešami kvadrātmetram ziemas kviešu.

“Runājot par lauksaimniecību, nereti mīti un emocijas dzirdamas daudz spilgtāk nekā mierīgi un izsvērti viedokļi. Arī politiskajā līmenī aizvien biežāk novērojamas uzskatu sadursmes par to, kādā virzienā Latvijas lauksaimniecībai jāiet. Diemžēl bieži iztrūkst zinātnes – faktu, skaitļu un ekspertīzes, un šo robu mēs mēģinām aizpildīt, lai nozares attīstība netiktu veidota uz pieņēmumu, uzskatu un varbūtības pamata,”
norāda jaunais lauksaimnieks un Apvienības par ilgtspējīgu lauksaimniecību valdes priekšsēdētājs Valters Zelčs.

Pārpublikācija no Delfi.lv

Dalies ar šo:
Scroll to Top